שימוש באנרגיה סולארית לדודי שמש


מהו דוד שמש וכיצד עובד מנגנון הפעולה שלו?


דוד השמש הומצא בשוויץ כבר בשנת 1977, אולם חשוב לדעת כי המתקן הנפוץ לשימוש בישראל הנו פרי פיתוח כחול-לבן של דוקטור צבי תבור, אשר ידוע כאחד מחלוצי האנרגיה הסולארית בארץ. דודי שמש פועלים על מנגנון הפעלה פשוט יחסית – קרני השמש מחממות את קולט השמש המוצב על הגג, דרכו הופכת הקרינה לאנרגיית חום. אנרגיית החום נכלאת בתוך קולט השמש, ומחממת את המים המצויים במכל דרך צינור מתכת אשר מקיף אותם. ניתן לעשות שימוש בדוד שמש אשר בתוכו מותקן גם אמצעי חימום חשמלי, בו אפשר לעשות שימוש כאשר החימום על ידי אנרגיית השמש איננו מספק (למשל במהלך ימי החורף בהם אין הרבה ימים שמשיים).
 

חימום מים בעזרת דוד שמש – פתרון סביבתי וחסכון כלכלי


·       חסכון בהוצאות משק הבית – המעבר לחימום מים בעזרת דודי שמש ייתרגם בקלות לחסכון בהוצאות הכלכליות של משק הבית שאתם מנהלים. בשונה מדוד מים חשמלי, דוד השמש עושה שימוש באנרגיה זמינה ואינו צפוי להגדיל את חשבון הוצאות החשמל שלכם. במדינה חמה כמו ישראל בה ישנם ימי שמש רבים לאורך השנה, מדובר בפתרון חסכוני ויעיל במיוחד.
·       תורמים לשמירה על איכות הסביבה – בשנים האחרונות עולה המודעות הגלובלית לסכנות הרבות הטמונות בהתחממות כדור הארץ ובזיהום הסביבה המאסיבי. שימוש בדוד שמש מסייע לשמור על איכות הסביבה, שכן הוא עושה שימוש באנרגיית השמש הזמינה ולא דורש חומרי בעירה מזהמים. כך, בעזרת דודי שמש לא רק שאתם חוסכים בהוצאות משק הבית, אתם אף תורמים ליצירת עולם נקי יותר עבורכם ועבור ילדיכם.
·       השקעה כספית משתלמת – למרות שההוצאה הראשונית על רכישת דוד שמש הנה הוצאת כלכלית נכבדה, בטווח הזמן הארוך היא ללא ספק מחזיקה את עצמה. דוד שמש ממוצע יכול להחזיק מעמד בין 10 ל-15 שנים, ולרוב רכישתו מלווה בתעודת אחריות אשר מגנה עליכם מפני נזק שייגרם לו בשנות השימוש הראשונות.
 

רכישה והתקנה של דודי שמש מבצעים רק דרך חברה מוסמכת לדבר


מכיוון שרכישת דודי שמש הנה בכל זאת הוצאה כספית לא קטנה, חשוב לבצע אותה רק דרך חברה מוסמכת ובעלת ניסיון בתחום. התקנת דוד השמש מתבצעת לרוב על גג הבית או הבניין, ולכן יש לעשותה תוך הקפדה על כלל כללי הבטיחות המנחים. זאת במטרה גם לשמור על בטיחות הצוות המתקין, וגם למנוע מצב בו דוד השמש אינו מחוזק כראוי והצבתו על הגג עשויה לסכן את העוברים ושבים באזור. בעת מעמד רכישת הדוד, הקפידו לבקש תעודת אחריות רשמית, ושאפו לכך כי אחריות זו תארך כמה שיותר זמן. בנוסף, זכרו כי גם לאחר התקנת הדוד יש להקפיד על תחזוקה שוטפת שלו, לדוגמה על ידי ניקוי מאבנית המצטברת בתוכו ומפריעה לחימום המים. 

בואו לבקר

  • כתובת  רח' נווה ציון 2 ראשון לציון
  • טלפון  0505208323
  • פקס  03-9502982

סרטון וידאו

חדשות ועדכונים