כך תשמרו על הגינה שלכם

תחזוקת גינה היא משימה מורכבת מכפי שנהוג לחשוב. לא מספיק להשקות את הפרחים והצמחים כדי למנוע מהם לנבול, אלא יש לדאוג גם להיבט הדקורטיבי והתפעולי של הגינה הפרטית. תחזוקת הגינה עוזרת לשמור על ערך הנכס ומבטיחה אסתטיקה מרשימה. את רוב עבודות התחזוקה ניתן לבצע באופן עצמאי, למעט עבודות מורכבות שדורשות הזמנת גנן. כמו כן, יש לקחת בחשבון את ההוצאה הראשונית על רכישת כלי גינון מסוימים.


טיפים לתחזוקה נכונה


הנה כמה טיפים שיעזרו לכם עם תחזוקה נכונה של הגינה הפרטית:

א. ניקוי השטח – יש להקפיד על ניקוי שטח הגינה מעלים ולכלוך. הניקוי חשוב לכל אורך השנה ובעיקר לקראת החורף. ניקוי יסודי כולל דילול של צמרות העצים ובמידת הצורך גם הזמנת שירותי גיזום.

ב. טיפוח הדשא – הדשא הוא בדרך כלל האזור המרכזי של הגינה. זה גם השטח שצובר את השחיקה והבלאי במהירות הגבוהה ביותר. הדשא חשוף לנזקי מזג האוויר והוא עלול לסבול מפגיעות עקב שגרת תחזוקה לא נכונה. הדרך לטפח את הדשא היא להימנע מכיסוח נמוך מדי בחורף ועם מעקב אחר הופעת מחלות שעלולות להיגרם בגלל מזיקים.

ג. זיבול – לא צריך כלי גינון מיוחדים כדי לבצע זיבול של הגינה. את הזיבול מבצעים עם חומר אורגני או קומפוסט. יש סוגים שונים של קומפוסט בעזרתם ניתן לזבל את הגינה. הוראות הזיבול מופיעות על גבי האריזה והן משתנות בהתאם לסוג הגינה והעצים. מטרת הזיבול היא להאריך את חיי הקרקע והשטח, לגרום לגינה להיות עשירה וטובה יותר וגם לשפר את המראה שלה.

ד. עשביה – הקושי העיקרי של בעלי גינות פרטיות נובע מהתמודדות עם עשביה. סילוק עשביה דורש מאמץ פיזי לא מבוטל, אך ניתן להקל עליו באמצעות ריסוס מיוחד. הריסוס משולב עם חומרים שמונעים נביטה וכך הוא מגן על הגינה מפני הופעת עשביה לא רצויה.

רכישת כלי גינון


תחזוקה של הגינה היא כאמור הזדמנות מצוינת לקנות כלי עבודה. ברכישת כלי גינון יש להתחיל בהגדרה מסודרת של צרכים ומטרות. אפשר גם לקבוע את מסגרת התקציב ולבדוק איזה כלים נותנים את המענה המקיף ביותר. הנה למשל רשימת הכלים שנדרשים בכל גינה פרטית:
  • מספרי גיזום (מזמרה)
  • מזלף להשקיה
  • כף שתילה לפרחים וצמחים
  • מגרפה לעיבוד האדמה וניקוי עלים
  • מרסס ידני למים או קוטלי מזיקים
  • כפפות גינה
כלי גינה אחרים שיכולים לסייע לתחזוקה השוטפת הם ידית הארכה טלסקופית וחוט קשירה. הידית מתחברת לאביזרים שונים ומקלה את התפעול שלהם בשטח, בעוד החוט מיועד לקשירה וחיזוק של צמחים למוטות עץ מסוימים.

השקיה וטיפוח גם בימי הקיץ


הקיץ הישראלי מציב אתגר עבור בעלי גינות פרטיות והוא מחייב אותם להתאים את שיטות התחזוקה. הטיפ הכי חשוב בהקשר הזה הוא להקפיד על השקיה נכונה לפי סוגי הצמחים או הפרחים. במידה ולא בטוחים איזה סוג של השקיה מתאים לכל פרח, ניתן להתייעץ עם אנשי מקצוע. שירותי הייעוץ של אנשי המקצוע הם ללא התחייבות. במקביל, יש לדאוג לטיפוח של הגינה על בסיס שוטף גם בקיץ ולנסות להימנע מהפרעות. אפשר לבצע את עבודות הטיפוח והגינון אחת לשבוע או להגביר את תדירות התחזוקה בהתאם למצב הגינה. כדאי לנסות ליהנות מהתחזוקה ולהפיק מקסימום תועלת מהגינה של הבית הפרטי. 

בואו לבקר

  • כתובת  רח' נווה ציון 2 ראשון לציון
  • טלפון  0505208323
  • פקס  03-9502982

סרטון וידאו

חדשות ועדכונים