תאורה לגן

אין כמו ערב נעים בגינה, בחברותה או אפילו לבד. גם ככה אנו מבלים מספר כה רב של שעות לאורך היום בתוך קופסאות מרובעות, גינה ביתית מספקת לנו את השקט והפסטורליות להן אנחנו זקוקים בעולמנו המטורף. מהפכת העיצוב אשר עוברת על ישראל בשנים האחרונות לא פסחה גם על הגינות הפרטיות. לא חייבים תמונות ופסלים כדי לתת לבית מראה מיוחד, תאורה מיוחדת וממוקמת כהלכה עושה את כל ההבדל. עניין זה תקף גם בגינה הפרטית של ביתנו, מה יעזרו לנו צמחי נוי מיוחדים אם אין הם מוצגים כהלכה בשעות הלילה?

בחירת המיקום של תאורת גינה

תאורת גן משרתת מגוון תפקידים פרקטיים ואסטטיים. מבחינה פרקטית, תאורת גינה מאפשרת לנו להאיר אזור חשוך בגינתנו בכדי שנוכל לראות כהלכה את המרחב המבוקש. דוגמא בולטת הינה 'תאורת סימון', אשר מונחת לאורך השביל המוביל לרוב בין הגינה לבית/חניה. תאורה שכזו מגיעה בסוגים שונים, חלקם מעוצבים יותר וחלקם פחות. תאורה זו ניתן למקם למעלה, למטה ואף על צידי הקיר.

מבחינה אסטטית, מיקום התאורה משתנה בהתאם לצורך. יש המשתמשים בתאורת גינה מעוצבת במיוחד, בכדי ליצור משחקי אור משגעים; התאורה עצמה משמשת בתור הפריט העיצובי. יחד עם זאת, תאורת גן יכולה גם לשמש בכדי להאיר צמחי נוי שונים. תאורה מסוג זה ממוקמת בצורה שונה וסמויה יותר מאשר הסוג הקודם. זאת עקב הרצון להדגיש את צמח הנוי בתור הפריט העיצובי המרכזי.

תאורה לגן – סוגים שונים

מלבד ההבדלים בין המנורות עצמן, כמו לדוגמא מנורת ה-לד החדישה,קיימים גם הבדלי עיצוב. מגוון העיצובים הינו עצום ולצד העיצובים הסטנדרטיים, תוכלו למצוא בשוק עיצובים מיוחדים ביותר.
תאורה שקועה באדמה מספקת תאורה נוחה וסמויה מהעין. החיסרון שבה נובע מההתקנה שהינה יותר מורכבת בהתחלה בעקבות המיקום שגם מקשה בהמשך על טיפול ותחזוקה של התאורה. בפאזה הפוכה לתאורה השקועה ניתן גם לרכוש תאורה שנתלית מלמעלה. מדובר בתאורה מיוחדת ואסטטית ביותר שיכולה להקרין אור ברחבי כל הגינה. בשביל להתקין תאורה כזו תזדקקו לחיפוי של גג מעל הגינה. בעלי גינות רבים בוחרים להתקין 'תאורת דוקרנים' אלגנטית בתור אופציית בינתיים בכדי להימנע מהתקנה תלויה או שקועה.

שיקול אחרון, אך חשוב לא פחות הינו נושא התשתית והצריכה החשמלית. במקום להתעסק עם התקנה וחשבון חשמל חודשי מנופח, התקינו תאורה סולארית לגינה שתחסוך לכם התעסקויות מיותרות.

תאורה לגן – חשובה לא פחות מתאורה לבית. התקינו תאורה לגן ותיהנו מהגינה שלכם לאורך כל שעות היום.

בואו לבקר

  • כתובת  רח' נווה ציון 2 ראשון לציון
  • טלפון  0505208323
  • פקס  03-9502982

סרטון וידאו

חדשות ועדכונים