אנרגיה סולארית


מדענים רבים מסכימים על כך שאחד ממקורות האנרגיה הבסיסיים ביותר שסייע להתפתחות חיים בכדור הארץ הוא אנרגיית השמש. ברמה הבסיסית ביותר, השמש היא מקור אנרגיה של ממש ליצורים החיים על-פני כדור הארץ. ניקח לדוגמא צמחים שהיא צורת חיים כה נפוצה בעולמנו. צמחים משתמשים באנרגיית השמש בתהליך הפוטו-סינתזה אשר בו הם ממירים פחמן דו-חמצני לחמצן. אמנם פתרונות סולאריים להפקת חשמל כבר התגלו ממזמן, אבל עדיין השיטה הזו לא נפוצה ברמה מספיק גבוהה שתגרום לחסידי האנרגיה המתחדשת לעלוז.

אנרגיה סולארית במשק החשמל הביתי – דוד שמש


אולי תופתעו לשמוע, אך דוד השמש הוא המצאה כחול לבן! אבל עם נחשוב על זה לעומק, העובדה כי בארץ שטופת שמש כשלנו הומצא דוד השמש אינה הפתעה כלל-וכלל. יש היגיון רב בשימוש בדוד מסוג כזה. ניתן לומר כי ברוב ימות השנה בתינו הפרטיים נהנים  מחשיפה גבוהה יחסית לקרינת השמש. אין סיבה לא להתקין כזה דוד על הגג שלנו בכדי לחסוך בכמות החשמל הרבה הנדרשת לחימום מספיק מים בכדי להתקלח.

מדינת ישראל אף מחייבת מבחינה חוקית להתקין דוד שכזה בכל בית חדש שנבנה (למעט במגדלים). למרות היתרונות ישנם מקטרגים לשימוש הנרחב בדודי שמש. יש הטוענים כי במבנים אשר מצויים בזוויות מסוימות, אנרגיה זו אינה מספיקה. ישנם גם הטוענים נגד הפגיעה האסטטית בחזות הבניין, דודי שמש חלודים מכערים את הנוף.

תאורה סולארית לגינה
 


תחום חדש יחסית שפרץ לאחרונה הינו השימוש בתאורה סולארית לגינה. גינות מעוצבות מופיעות יותר ויותר והגינה הפשוטה של פעם עם דשא וקצת פרחים כבר לא מספיקה לרובנו.

רמת ההשקעה בעיצוב החלק החיצוני של הבית מתקרבת לאחרונה לרמת ההשקעה בחלק הפנימי. שימוש בצמחים יפים ואקזוטיים וריצוף מיוחד, כל אלו צריכים לשמור על יופיים גם בשעות הלילה.
התקנת תאורת גינה היא פעולה שלא ניתן לוותר עליה. תאורה גסה ופשוטה יכולה רק לכער ולפגום ביופיו של העיצוב ולכן מושקע לא מעט כסף בפיזור תאורה מתוחכמת ברחבי הגינה.

הבעיה בשימוש בתאורה הוא התקנת התשתית ושמירה עליה. התקנת התשתית המתבצעת מחוץ לבית אינה פשוטה ודורשת מתיחת כבלים, בדרך-כלל בעזרת תעלות.

תאורה סולארית אינה זקוקה לכל סיבוכי התשתית הללו. מתקינים אותה היכן שבוחרים והיא שואבת את האנרגיה הדרושה לתפעולה מקרינת השמש. כפי שאמרנו, התחום תופס תאוצה בשנים האחרונות וכתוצאה מכך ישנם עיצובים וסוגים רבים לתאורה סולארית. המגוון רחב ואתם רק צריכים לבחור.
 
אנרגיה סולארית – הפתרון החסכוני למשק החשמל של ביתנו.
 

בואו לבקר

  • כתובת  רח' נווה ציון 2 ראשון לציון
  • טלפון  0505208323
  • פקס  03-9502982

סרטון וידאו

חדשות ועדכונים