עיצוב גינה

גינה היא אחד מסמלי איכות החיים הותיקים ביותר בחברה הישראלית. לחיות בפרבר עירוני, או אפילו בלב העיר עצמה בבית עם גינה מטופחת ויפה, זה חלום נושן. הבעיה היא שכמו כל דבר טוב, גינה יפה ומעוצבת יכולה לעלות לא מעט כסף. כך שלא רק שאתם משלמים את התוספת על בית עם גינה, אלא שאתם גם צריכים להוסיף על ההשקעה לטובת עיצוב הגינה. מדובר בתחום רחב אבל אנחנו נכסה שלושה חלקים מרכזיים – משטח, צמחים ותאורת גן. לפני כן, עצה חשובה. מכיוון שמדובר בהשקעה גדולה, מומלץ לתכנן מראש תקציב מוגבל, זאת בכדי שלא תוציאו כספים רק על מימד אחד של העיצוב.

עיצוב גינה – דשא וצמחים

למרות שאין באמת גינה בלי דשא, רבים בוחרים במשטח גינה קשיח כגון אספלט או אפילו 'דק' עץ, בכדי לחסוך את ההשקעה ולהפנות אותה לדברים כמו ריהוט גינה, צמחים ותאורה. האפשרות הזו פופולארית במיוחד אצל אנשים שיש להם משטח קטן של גינה ושמעדיפים לשמור אותו פרקטי במידת האפשר, עם שולחן אוכל גדול וכדומה.

במידה וכן מחליטים על דשא, יש שתי אפשרויות שהן דשא אורגני אמיתי או דשא סינטטי. שתי האופציות מוצלחות, אך כמובן יש לזכור כי דשא אורגני דורש מכם תחזוקה של השקיה , גינון ועוד.

מבחינת צמחים, פה מומלץ לתת לדמיון להשתולל. תחליטו על פלטת צבעים מסוימת שאתם אוהבים ותבחרו צמחי נוי בהתאם לכך. אל תשכחו כי ניתן לגדל גם צמחי תבלין שונים, כך שהגינה תשמש אתכם גם במובן פרקטי יותר. אפילו אתם מחליטים לא להיעזר במעצב גינות מקצועי, מומלץ מניסיוננו לפחות להתייעץ עם בעל מקצוע בנוגע לצמחי הנוי שאתם מחליטים להביא ולשילוב ביניהם.
קחו בחשבון גם שאינכם מביאים צמחים בעלי נטייה למשוך מזיקים שונים. חבל שכל ההשקעה הכספית תרד לטמיון. גם אם אתם כן מביאים צמחים שכאלו, אל תשכחו לדאוג לריסוס וטיפול מונע נגד אותם מזיקים.

תאורת גינה ואבזור

תאורת גינה הינה נושא נפרד ונרחב בפני עצמו. התאורה היא מה 'שעושה' את הגינה שלכם. תאורת גינה מוצלחת מאפשרת לכם ליהנות מהיופי של גינתכם בכל שעות היום. אפילו יותר מכך, תאורת גינה סולארית הופכת את הגינה שלכם לאף יפה ומיוחדת יותר בשעות הלילה. ישנם סוגים שונים של תאורת גינה, מומלץ כי תשקלו מה מתאים לכם ולתקציב שאותו קבעתם.

אבזור הגינה הינו נושא נפרד. אבל צריך לשים לב כי נשאר מקום בתקציב גם לריהוט נוח ונעים ואיך אפשר בלי – מנגל.
עיצוב גינה מוצלח יכול להפוך את הגינה שלכם למרחב הכי מבוקש ומיוחד בכל הבית.

בואו לבקר

  • כתובת  רח' נווה ציון 2 ראשון לציון
  • טלפון  0505208323
  • פקס  03-9502982

סרטון וידאו

חדשות ועדכונים