עיצוב גינות

אפשר להפוך כל מגרש/שטח מחוץ לבית לגינה. עם זאת, לפני שאתם מקלים את ההחלטה לשינוי ייעודו של השטח יש לשקול את מידת הכדאיות של הדבר. במידה ואתם רוצים שטח שנועד יותר למשחקים ופעילויות שדורשות תנועה שלכם במרחב, כדאי שתשקלו אולי להשאיר את המרחב 'ערום' מדברים שאולי יפריעו. אבל, במידה ואתם רוצים ליהנות ממרחב יפה ומטופח, מרחב שתוכלו לשבת בניחותה וליהנות מיופיו, אזי כדאי לשקול הקמת גינה. כמובן שכמו בכל מרחב בביתכם, עיצוב טוב ונכון יכול לשפר את ההנאה שלכם ממנו מאוד.

עיצוב גינותהמימד הראשון אליו יש להתייחס בעיצוב הוא המשטח. הכוונה היא למה שירכיב את החלק התחתון שבגינה. כמו שבעיצוב של פנים הדירה מה שנותן את 'השיק' הוא הריצוף, כך גם בגינה. תחליטו מראש אם אתם מעדיפים דשא, ואם כן אז אמיתי או סינטטי. אפשרויות אחרות ונוחות יותר כוללות ציפוי המשטח בבטון או 'דק' עץ. בנוגע לאפשרות השנייה שימו לב שניתן להניח מתחת לדק תאורה מה שיכול להוסיף לאווירה.

המימד השני נוגע לצמחים אותם תציבו במרחב הגינה. הבחירה כאן תלויה במידת מה בבחירה הקודמת. במידה ובחרתם בדשא, אפשר להשלים את המראה 'הטבעי' בעזרת שתילת פרחים, שימוש בכדים נמוכים  ולא בולטים ואפילו לשקול עצי פרי. במידה ובחרתם באפשרות הציפוי, אפשר 'לפצות' על החוסר בתחושה ה-'טבעית' באמצעות הצבת צמחים גדולים בכדים גדולים יותר.

המימד השלישי מתייחס לנושא האבזור. במידה ואתם מתכננים לסעוד בגינה בקבוצות גדולות, כדאי לשקול רכישת שולחן גדול ומספר רב של כיסאות. הרוב בוחרים בריהוט פלסטיק מכיוון שיותר נוח להזיזו במקרה הצורך. אפשרות אחרת היא להחליט שאתם רוצים תחושה יוקרתית ולהשתמש בגינה מקסימום בשביל לשבת על קפה ועוגה. במקרה הזה ניתן לשקול רכישת ריהוט יוקרתי יותר.

המימד הרביעי הינו מימד התאורה. מדובר במימד שהוא עולם ומלואו. בחירה נכונה של המיקום וסוג התאורה יכולים לעשות את ההבדל בין גינה חסרת שימוש בשעות הלילה לבין גינה שיופיה האסטטי רק מתעורר בשעות הללו. ישנם סוגים שונים של תאורה לגינה. הבעיה היא שכולם דורשים התקנה של תשתית חשמל חיצונית.

 תאורת סולארית לגינהתאורת גינה מסוג זה מהווה פתרון לאלו מכם שרוצים מצד אחד לחסוך בהקמת תשתית ובתקציב השוטף ומצד שני להצטרף לטרנד הירוק. תאורה סולארית פועלת באמצעות שאיבת כוחה של קרינת השמש. כל מה שיש לעשות בכדי לתפעל אותה הוא למקמה היכן שאתם חושבים לנכון.

גינה יפה ומטופחת יכולה להפוך לחלק האטרקטיבי ביותר בביתכם. השקעה במימדים השונים מביאה תשואה אסטטית גבוהה.

בואו לבקר

  • כתובת  רח' נווה ציון 2 ראשון לציון
  • טלפון  0505208323
  • פקס  03-9502982

סרטון וידאו

חדשות ועדכונים