טיפים לגינון מוצלח

עולם העיצוב נכנס בצורה חזקה לתודעה של החברה הישראלית בשנים האחרונות, במיוחד בעשור האחרון. אנו רוצים בית שהינו משופע במרחבים מעוצבים ומושכים ולא מתפקד רק כקובייה פונקציונאלית אחת גדולה. אפשר לרכוש צמחייה מלאכותית. צמחייה מסוג זה מגיעה בעיצובים יפים שנראים ממש כמו הדבר האמיתי. עם זאת, יש משהו באנרגיה שמצויה בצמחים אמיתיים בעובדה שמדובר בדברים בעלי חיים, בעלי יכול לצמוח ולהתחדש.

גינון


הדגש הראשון בגינון נמצא בשלב התכנון. ישנם צמחים מדהימים ביופיים, אך מה, חלק גדול מהם ניתן לגדל בבית בלבד. לעומת זאת, פרחים ושיחים מסוימים הינם רב-עונתיים וניתן לגדל אותם באופן חופשי מחוץ לבית. שימו לב לכך כשאתם מחפשים את הצמחים המתאימים.

גינון מוצלח נובע במידה רבה מטיפוח והשקיה נכונה. השקיה שכזו נעשית בבוקר לפני זריחת השמש ובערב לאחר שקיעתה. במידה ואינכם מעוניינים להתחייב ללוח זמנים שכזה תוכלו תמיד להתקין השקיה אוטומטית ממוחשבת. באמצעות חיבור לטפטפות שונות המפוזרות באדניות, או באדמה, הצמחים זוכים להשקיה מסודרת בשעות קבועות ללא צורך בפיקוח או טיפוח צמוד.

דגש נוסף וחשוב יש לשים על עניין הטפילים. צמחים נוטים למשוך חרקים. מצב לא אסטטי שעלול לפגוע בהתנהלות אורח חייכם עקב עלייה ברמת החרקים באזור הבית ואף בצמחים עצמם. דאגו לחומרי הדברה מתאימים בכדי להימנע מפגיעה מסוג זה.

גינון יכול להתבצע בהיקפים שונים. גם גידול צמחים ברמה מינימאלית של מספר פרחים באדניות ברחבי הבית יכול לספק לכם לבית שלכם אווירה נעימה וחיונית בהרבה. כשאתם מתכננים משהו בהיקף נרחב יותר מכך, מומלץ מניסיוננו להיוועץ באנשי מקצוע. גם אם אינכם מעוניינים בטיפול קבוע, השתמשו בהם לפחות בשלב ההתקנה והשתילה הראשוניים.

תאורת גינה סולארית


לאחר שהתקנתם לעצמכם גינה יפה אתם ודאי רוצים ליהנות מיופייה כמה שיותר. בכדי שהגינה תשמש לכם גם בלילה, יש להתקין תאורת גינה מתאימה. הבעיה מתעוררת כאשר מבינים שהדבר דורש התקנת תשתית של תעלות בהן יעבור החיווט החשמלי ומלבד זאת, הפעלה של תאורה שכזו צורכת לא מעט חשמל.

הפתרון המושלם לכך הוא התקנת תאורה סולארית לגינה היא חסכונית ושאינה דורשת תשתית ונטענת מעצמה כך שהיא אינה צורכת גם חשמל. התחום של תאורה סולארית התקדם רבות בשנים האחרונות ואתם יכולה להשיג מגוון רחב של סוגים יפים ומיוחדים שיאירו את הגינה האישית שלכם גם בשעות הליל.

הבאנו עבורכם את הטיפים הראשוניים והמרכזיים ביותר לגינון מוצלח.

בואו לבקר

  • כתובת  רח' נווה ציון 2 ראשון לציון
  • טלפון  0505208323
  • פקס  03-9502982

סרטון וידאו

חדשות ועדכונים