האם תאורת חוץ דורשת מנורות מיוחדות?

אנשים שיש להם גינות פרטיות או חצר בבית, מתלבטים הרבה כיצד לעצב ולתכנן את התאורה במקום. הרי ברוב שעות היום יש אור, ורק בשעות הערב יש חושך. אז לא תמיד משתמשים בגינה או בחצר אך כן צריך תאורת חוץ בשביל שכן נוכל להשתמש בה. אז עולה השאלה האם צריך להשתמש במנורות מיוחדות או אפשר להסתפק במנורות רגילות.

לפני שנסביר את העניין ונכנס לשורש שלו, חשוב להבין כמה הבדלים בין תאורת חוץ לתאורת פנים, הבדלים שיכולים להאיר מעט על השאלה האם יש צורך להשתמש במערכת מנורות מיוחדת או רגילה:

1. ראשית, תאורת חוץ היא תאורה שנמצאת במקום פתוח מן הסתם, לכן פיזור האור שלה הוא שונה ביחס לפיזור האור של תאורת פנים. בעוד תאורת פנים נתחמת על ידי הקירות אז הרבה פעמים היא עומדת ביחס לשטח עליה היא מאירה וביחס לגודל המנורה, הרי שהיחס של תאורת חוץ הוא כלפי כמות התאורה שמסביב, מאחר ומדובר במקום פתוח אז זה שונה ביחס לתאורה, שכן צריך לבחון עד כמה תאורה חיצונית משפיעה עליה.

2. שנית, תאורת חוץ מושכת לא פעם מעופפים שונה שיכולים להפריע לנו, חשוב מאוד שהתאורה תהיה גם נוחה לשימוש וגם תקל עלינו כמה שיותר. בעיקר בכל הקשור ליכולת שלה למשוך מעופפים שונים.

3. חסכון. בשני המקרים אנחנו צריכים לוודא שאנחנו משתמשים במנורות חסכוניות, מנורות שלא צורכות הרבה חשמל. בתאורת חוץ זה משמעותי יותר, מאחר וגם כך רוב שעות היממה אנחנו משתמשים באור טבעי , אז אפשר לבחון אופציה להשתמש בתאורה שצורכת אנרגיה מהשמש, מאחר ורוב שעות היום התאורה נמצאת בחוץ. זה הרבה יותר חסכוני ונוח.

 

אילו מנורות מתאימות לתאורת חוץ?

ההיגיון הוא להשתמש במנורות גדולות שמספקות תאורה רחבה, יש לכך שני הסברים, ראשית, ככה אפשר לתכנן לא להקים הרבה מתקני תאורה במקום דבר שתורם לעיצוב של המקום, שנית מאחר ובשעות הערב המקום עלול להיות חשוך לגמרי, אז מנורות גדולות יאירו בצורה רחבה. זה להבדיל מבית שנתחם בקירות ויכול ליהנות מתאורה ממספר מקורות שונים. כמו כן יש להשתמש במנורות שאינן מושכות יתושים ומעופפים אחרים, לשם כך צריך לוודא שהמנורות סגורות היטב ואינן מחממות מדי, מנורות שכאלה עלולות למשוך מעופפים ולגרום לאי נוחות במקום.

כמו שציינו, התאורה צריכה להיות גם חסכונית, אין טעם שתבזבזו כסף על הוצאות חשמל בשימוש בתאורה בשעות ספורות בלבד. כאן אפשר להשתמש למשל במנורות ליבון שנחשבות חסכוניות ופופולאריות. נקודה אחרונה, הרבה אנשים מתלבטים האם להשתמש במנורות בעל גוון צהוב או במנורות בעלי גוון צבעוני. האידיאלי הוא במנורות בעל גוון רגיל כלומר צהוב, זה הסטנדרט הנוח והפשוט. כל מנורה בצבע אחרת עלולה להעיב על התחושה במקום. 

בואו לבקר

  • כתובת  רח' נווה ציון 2 ראשון לציון
  • טלפון  0505208323
  • פקס  03-9502982

סרטון וידאו

חדשות ועדכונים