מה צריך לדעת לפני שקונים תאורת גינון?

את הגינה אין סיבה שלא לנצל גם בשעות החשיכה. למעשה, היא יכולה להיות פינה נעימה מאוד בבית, כזו שאפשר לארח בה או לשבת בה גם בערבים כשיש מזג אויר נעים. יש גם כאלו שישמחו שהגינה תהיה מוארת בשביל תחושת הביטחון ובשביל שיהיה קשה יותר להיכנס אליה ללא רשות, ותאורת גינון היא מה שצריך. אך תאורת גינון צריכה להיות מעוצבת ויפה מכיוון שיש לה השפעה רבה על המראה של הגינה.

הנה כמה טיפים חשובים לרכישת תאורת גינון וכמה דברים מרכזיים שצריך לדעת רגע לפני:


תכנון
את הבית שלכם תכננתם נכון? חשבתם על כל פרט ופרט שיהיה בו, אילו רהיטים מתאימים, מה ילך עם מה וכדומה. כך בדיוק צריך להתנהל תכנון תאורת הגינה שלכם. אתם צריכים לתכנן את החזון העיצובי של הגינה, צריכים לתכנן את הריהוט שיהיה בה ואיך הוא יואר בצורה נכונה, ומה יהיה פרקטי בהתאם לפעילות ולשהייה שלכם בגינה.

הארת אזורים מסוימים
תאורת הגינה יכולה להיות כללית ויכולה להיות ספציפית. אתם צריכים להחליט אילו אזורים תרצו להדגיש ועד כמה תרצו שהם יהיו מוארים, איפה לשים את המיקוד ואיפה פחות. כך לדוגמא את אזור הצמחים תרצו מן הסתם להדגיש באור דרמטי יותר לעומת אזור האירוח או המשחק של הילדים, אותם תרצו "לשטוף" באור.

העדיפו תאורת לד
תאורת גינון היא תאורה שדלוקה לא מעט שעות בערב ולעיתים היא תהיה דלוקה גם כל לילה – כל הלילה. בגלל זה עדיף לרכוש תאורת לד לגינה, תאורה שאין בה הוצאות על אביזרים מתכלים וכמובן, צריכת החשמל נמוכה הרבה יותר. אתם צריכים לקחת את זה בחשבון מכיוון שעיצוב תאורת הגינון יהיה לשנים רבות, וגם אם החיסכון החודשי עם תאורת לד יהיה של עשרות שקלים בודדים, בטווח של חודשים ושנים ארוגות, מדובר על סכומי כסף לא מבוטלים.

יש אין ספור גופי תאורה
כמו בתאורת פנים הבית, גם בתאורת גינון יש אין ספור אפשרויות, אין ספור סוגים, גדלים וצורות של גופי תאורה ואתם עלולים להתקשות להחליט. אם אתם אוהבים גוף תאורה מסוים, אל תמשיכו לחפש כי תמיד יהיה לכם מה עוד לראות. אם הוא מתאים לכם במחיר שלו, אין לכם מה להתלבט הרבה.

תנסו לדמיין את התוצאה הסופית...
בסופו של דבר, בחירת תאורת הגינה שלכם היא חלק מעיצוב הבית שלכם וככזו, היא צריכה להיות בדיוק לטעמכם. אם אתם לא בטוחים מה אתם רוצים ואיך אתם רוצים שהגינה שלכם תיראה, אתם צריכים לשוטט ברשת לראות עוד ועוד דוגמאות לגינות ולתאורה שלהם ולקבל החלטה.

יש כל כך הרבה אפשרויות ובחינת הקיימות תמקד אתכם מה בדיוק לבחור. בסופו של דבר לבחירה שלכם תהיה השפעה רבה על מראהו הכללי של הבית, על החצר ועל כמה תרצו לשהות בה.

בואו לבקר

  • כתובת  רח' נווה ציון 2 ראשון לציון
  • טלפון  0505208323
  • פקס  03-9502982

סרטון וידאו

חדשות ועדכונים