כיצד בוחרים אמצעי תאורה לבית קרקע

כשאנחנו מתכננים בית מגורים על קרקע, ישנם לא מעט נקודות אליהן אנחנו צריכים להתייחס הן על מנת שאנחנו נוכל לעשות שימוש בצורה מושכלת בכל אחד מהאלמנטים של הבית, זאת על מנת שנוכל להפיק ממנו תועלת מרבית, מבלי שנידרש לבזבז משאבים לחינם.
אחת הדוגמאות הטובות לכך היא בחירה של אמצעי תאורה לבית. כשאנחנו עומדים לתכנן מבנה של בית חדש, בפרט כשמדובר על בית קרקע אשר כולל הן את המבנה והן את חלקו החיצוני, קרי החצר או הגינה, אזי שאנחנו צריכים לדעת כיצד להשתמש באותם אמצעי תאורה באופן כזה, שגם נוכל להפיק מהם תועלת אופטימאלית וגם לא נידרש לבזבז עלויות גבוהות, הן בזמן התכנון והן בזמן השימוש.
לפני שאנחנו נסביר כיצד בוחרים אמצעי תאורה בצורה חכמה וכיצד מתכננים את הצבתם במקומות הנכונים, צריך לומר שמדובר בתהליך שמחייב התייחסות רחבה לשטח ולאופי השימוש בו, אך גם לאלמנטים חיצוניים שונים שנמצאים במקום, דברים שיש ואין לנו שליטה עליהם.
זה ידוע, למשל במקרה של בריכות לגינה אז אנחנו צריכים להתייחס לא רק לעצם זה שאנחנו מקימים בריכה ועושים בה שימוש, אלא גם לכל האלמנטים מסביב על מנת שנוכל לשות שימוש נכון ויעיל באמצעי התאורה. למשל, אנחנו צריכים לבחון את גודל הבריכה, כמה תאורה חיצונית היא מקבלת, האם יש מקורות תאורה סביבתיים שונים מהם היא נהנית ועוד. כל דבר כזה יכול להשפיע כך או אחרת, על הבחירה שלנו, בין אם זה ביחס לאמצעי התאורה בהם נרצה להשתמש ובין אם זה ביחס למיקום בו נרצה להתקין אותם.

אילו דברים יכולים להשפיע על התקנת התאורה בבית פרטי

הנקודה העיקרית שתשפיע על התקנת אמצעי תאורה, הן בתוך הבית והן מחוצה לו, זה השטח שעומד לרשותנו. אנחנו צריכים להתייחס לכל חלל כיחידה בפני עצמה, אך יהיה נכון מצידנו גם לחלק את החללים השונים לחלקים. כך יהיה לנו הרבה יותר להחליט, אילו אמצעי תאורה אנחנו רוצים וצריכים להתקין בכל מקום. אם ניקח את הדוגמא של שטח חיצוני, אז ברור שבאזור הישיבה אנחנו נרצה להתקין תאורה יותר ממוקדת מאשר בשטח בו נמצאת הבריכה, למשל.
נקודה אחרת שצריכה להשפיע היא, כמה אור נכנס אל תוך המבנה מבחוץ. באופן טבעי אנחנו נרצה לנצל כמה שיותר מקורות תאורה חיצוניים על מנת שנוכל לחסוך בעלויות החשמל. לכן נשתמש גם בחלונות גדולים היכן שאפשר. בחללים שיש חלונות שכאלה, אנחנו נוכל להשתמש באמצעי תאורה מינוריים וחסכוניים יותר.
עוד נקודה שתשפיע על התכנון, זה העיצוב הכללי של המבנה והריהוט בו אנחנו משתמשים בכל חלל. על פי זה נדע היכן להציב את מקורות התאורה, באיזו צורה, וכן על מה הם אמורים להתמקד, כך שהשימוש בהם יהיה יעיל ונכון.
 

בואו לבקר

  • כתובת  רח' נווה ציון 2 ראשון לציון
  • טלפון  0505208323
  • פקס  03-9502982

סרטון וידאו

חדשות ועדכונים